Alışveriş

Sagasun Art

Burdur'un Ağlasun ilçesinde muhteşem Toros'ların Batı eteklerindeki beş bin yıllık Sagalassos Antik Kenti'nin Roma döneminden kalan sanat eserleri, yöreye özgü güller, keçiler, ve Ağlasun'lu kadınların geleneksel el sanatları bir araya gelerek Ekim 2018'deki birinci atölye çalışması sonucunda Sagalasun Art kataloğundaki özgün ürünler yaratıldı.

Sagalassos Vakfı'nın desteği ve girişimleriyle başlayan projede Anatolian Artisans yeni ürün geliştirme ve pazarlama, Ağlasun Belediyesi de kadınlara gerekli çalışma alanını sağlayarak proje ortakları olarak çalışmalarını sürdürüyorlar.

İlk atölye çalışmasında yer alan 20 Ağlasun'lu kadından bazıları ilk kez ellerine fırça alarak antik kentteki kazılardan çıkarılan çömleklerin üzerindeki desenleri kumaşa geçirdiler. Diğerleri ören yerindeki Neon Kütüphanesi'nin mozaiklerini baskı tekniği ile kumaş üzerine basarak çeşitli ürünlerde kullandılar.

Ayrıca Ağlasun ziyaretiniz esnasında sizi tanımaktan çok memnun olacak Ağlasunlu kadınlarla atölyede tanışabilir, onların el emeği ürünlerine bizzat yakından bakıp ürünleri satın alabilirsiniz.

Atölyenin Adresi:
Çınar Mah. Fatih Cad. No:1 Eski Belediye Binası Ağlasun/ Burdur

Sipariş için kmerdem@gmail.com adresinden veya 05321769005 numaralı telefondan Karaca Erdem ile irtibata geçebilirsiniz.

  • 10 adet ve fazlası siparişlerde %10 indirim yapılmaktadır.
  • Sipariş alındığında toplam tutarın yarısının kapora olarak ödenmesi, diğer yarısının da teslim edildiğinde ödenmesi gerekir.
  • Ürün teslim alındıktan sonra değişim 3 iş günü içerisinde yapılmaktadır.
  • Kargo alıcıya aittir.

Sagasun Art kataloğunu PDF formatında buradan inceleyebilirsiniz.

Satışlardan elde edilen gelirlerin tamamı Ağlasun'lu düşük gelirli kadınları desteklemek için kullanılmaktadır.

Katalogda yer alan ürünler Sagalassos Antik Kenti yakınlarındaki Ağlasun ilçesinde yaşayan kadınlara sürdürülebilir ekonomik gelir sağlamak amacıyla Ekim 2018'de başlatılan projede yaratılmışlardır.