Ulaşım

Sagalassos ve Ağlasun civarı haritasına buradan ulaşabilirsiniz.

Ağlasun'a Ulaşım

Kendi Aracınızla

Antalya merkezden (115 km, 1 saat 15 dk): D650 karayolu üzerinde, 83 km boyunca Burdur yönünde devam edin; işaretli sapaktan (Ağlasun-Sagalassos) sağa ayrılan Ağlasun yoluna dönün (D685).

Antalya Lara tarafından ve havalimanından (130 km, 1 buçuk saat): D685 karayolu üzerinde ve Isparta yönünde 96 km devam edin; işaretli sapaktan sola Ağlasun yoluna dönün.

Burdur’dan (35 km, 45 dakika): D650 karayolu üzerinde ve Antalya yönünde devam edin. İnsuyu Mağarasını geçtikten sonra gelinen işaretli sapaktan sola Ağlasun yoluna dönün.

Isparta’dan (40 km, 45 dakika): D685 karayolu üzerinde Antalya yönünde devam edin, işaretli sapaktan sağa Ağlasun yoluna dönün.

Toplu Taşıma ile

Ağlasun’dan karşılıklı Antalya, Burdur ve Isparta’ya düzenli minibüs seferleri hergün bulunmaktadır.

Yaz ve kış sezonlarında güncellenebilen tarife için minibüs kooperatifinin sitesine başvurmak gerekir.

Ağlasun Minibüs Kooperatifi: www.aglasunkoop.com
Bilgi için: 0 248 731 20 20 - 0 248 731 22 23

Ağlasun'dan Sagalassos'a Nasıl Çıkılır?

Kendi aracınız veya taksi ile Ağlasun’a ulaştıysanız, ilçe merkezinden kuzeye tırmanan manzaralı yolu takip ederek Sagalassos’a varırısınız. Ören yeri girişi merkezden 7 km uzaklıktadır.

Ağlasun’a minibüsle geldiyseniz, minibüs kooperatifi durağından, Sagalassos’a çıkan seferler hakkında bilgi alabilirsiniz. www.aglasunkoop.com

İlçe merkezinde anıt çınarın etrafında taksi de bulabilirsiniz.

Bir alternatif de, Ağlasun’dan Sagalassos’a yürüyerek çıkmaktır. Bunun için asfalt virajlı yolu değil, Ağlasun Gezi Rehberi’nde gösterilen rotayı izleyiniz.

Bir alternatif de, Ağlasun’dan Sagalassos’a yürüyerek çıkmaktır. Bunun için asfalt virajlı yolu değil, Ağlasun Gezi Rehberi’nde gösterilen rotayı izleyiniz.